Как подключиться к “зеленому” тарифу? Пошаговая инструкция

29 січня 2019

В Україні власники домашніх сонячних електростанцій отримують енергонезалежність і можливість додатково заробляти. Галузь зеленої енергетики активно розвивається завдяки державній підтримці.

У більшості розвинених світових країн давно діють енергетичні закони, що стимулюють власників приватних домогосподарств виробляти електроенергію з невичерпних джерел. Вони грунтуються на так званому "зеленому" тарифі - оплаті за вироблені "зайві" кіловати.

В Україні відповідний закон почав діяти в 2009 році і на сьогоднішній день наші умови "зеленого тарифу" найбільш вигідні в Європі.

Що таке "зелений" тариф?

«Зелений» тариф - це спеціальний тариф для домашніх СЕС, згідно з яким держава купує у виробників кіловати електроенергії за ціною, в кілька разів перевищує вартість кіловата для споживачів. Реалізація проекту і підключення до "зеленого" тарифу здійснюється поетапно.

Як підключитися?

Крок 1 - Проводиться оцінка житлового об'єкта та розробка оптимального розташування панелей. На цьому етапі необхідно враховувати поворот і місце установки модулів так, щоб вони не знаходилися в тіні з 11 до 16 годин дня. Також необхідно розрахувати загальну площу розташування сонячних панелей, для СЕС потужністю 10 кВт вона становить від 60 квадратних метрів.

Крок 2 - Перевіряється дозволена потужність електромережі і збільшується її ліміт Згідно з угодою з РЕСом приватному домоволодіння виділяється потужність до 5 кВт, в разі якщо планується установка СЕС на 10 кВт, потрібно звернутися із заявою до місцевого РЕМ. Необхідні документи - паспорт і права власності на будинок. Послуга по збільшенню ліміту надається протягом двох тижнів.

Крок 3 - Підбирається обладнання для СЕС На цьому етапі вибирається кількість панелей і їх потужність. Для СЕС на 10 кВт потрібно близько 35 - 40 модулів, потужністю 250 Вт.

Крок 4 - Проводиться монтаж і тестовий запуск Роботи виконуються згідно з рекомендаціями виробників обладнання. При необхідності встановлюється віддалений доступ до сервісного управління і контроль над процесом роботи пристроїв. Після монтажу слід зробити пробний запуск, проте він не повинен бути тривалим, тому що до установки двонаправленого лічильника згенеровані кВт вважаються як спожиті.

Крок 5 - подається заява про підключення СЕС і проводиться установка лічильника У РЕМ потрібно написати заяву про підключення домашньої СЕС. За фактом цього видається документ на проведення організаційно-технічних заходів (ОТМ), після чого встановлюється двонаправлений лічильник, що дозволяє враховувати як спожиті, так і згенеровані "зайві" кіловати. Від заявника буде потрібно оплатити обладнання, вартість якого складе близько 6 - 8 тисяч.

Крок 6 - з Обленерго укладається договір купівлі-продажу У висновку складається договір купівлі-продажу електроенергії між власником СЕС і Обленерго. Попередньо необхідно відкрити рахунок в банку для нарахувань за надлишки виробленої електроенергії.